MOJE MOTTO

„Slabí lidé čekají na příležitost, silní si je vytvářejí.


Ačkoli by se to dnes asi nezdálo, sport nebyl od mládí hlavní náplní mého volného času. Jednak nepocházím ze sportovně zaměřené rodiny a moji spolužáci a kamarádi se sportu na jakékoli úrovni taky příliš nevěnovali. Hodiny TV na ZŠ i SŠ zaměřené v letním období pouze na fotbal a v zimním na florbal mi také chuť do sportování nepřinesly, takže jsem si je spíše jen ochodil a protrpěl. Důkazem budiž i to, že jsem byl při počátečním výběru členů týmu zvolen převážně mezi zbylými několika posledními členy a nikdy jsem nebyl nominován na kapitána! Takže vrcholem sportování v mladším věku byla jízda na obyčejném horském kole po přilehlých polních cestách (dnes outdoor cycling na trekovém kole), přeběhy kratších vzdáleností ke kamarádům a vycházky se psy. Nevím, zda to bylo až tak hrozné, ale z dnešního pohledu se mi to tak jednoznačně jeví.

Při studiu na VŠ se najednou vše změnilo, našel jsem si zálibu v tenise, začal jsem hrát i squash, badminton, plavat a jezdit na kole. Úplně jiný sportovní příběh. Začal jsem poznávat nové kamarády a adaptoval jsem se do sportovně smýšlejícího kolektivu. Sportoval jsem skoro denně. Dokonce jsem začal navštěvovat i skupinová cvičení a totálně jsem se nechal strhnout atmosférou, energií a nábojem cvičící skupinky. To mi zůstalo dodnes, "jen" jsem se přesunul na opačnou stranu sportovního sálu a stal se vůdčí a řídící postavou, instruktorem.

A jak jsem se vlastně dostal k tomu, co dělám dnes, k HEATu? Úplnou náhodou! V lednu 2016 onemocněla lektorka ve FIT4FUN, která měla mít 2 večerní lekce. Na obvolávání a rušení klientů nebyl čas a na záskok nebyl nikdo volný. Nechal jsem se tedy rychle "zaškolit" zhruba hodinu před lekcí, poskládal lekci podle vlastní chuti  a odjel lekce sám. Pocity po zvládnuté lekci byly nepopsatelné. Euforie, endorfiny, entuziasmus a eště :))

Dnes mám lekce H.E.A.T. denně a dá se říct, že je to taková moje zdravá droga. Lekce si promýšlím a připravuji dopředu, aby byly stále zajímavé a nezevšedněly. Protože nemám rád rutinu, hledám stále novou, vhodnou hudbu, známější i méně známou, aby seděla a zapadla do celkového konceptu lekce. Kladu důraz v první řadě na správné držení těla a biomechaniku chůze, to je pro tento typ cvičení zcela zásadní. Další důraz je kladen na efektivitu cvičení, jednak na rozvoj síly a hlavně celkové kondice a odolnost organismu.

Ať už pro vás bude moje lekce H.E.A.T. a s ním spojená chůze zábavou nebo sportem, využívejte řeči vlastního těla a fyzických předpokladů k dosažení vnitřní pohody. 

Těším se na vás každý den na lekcích H.E.A.T., H.E.A.T. SLIM, H.E.A.T. Oldies, H.E.A.T. MAXXX a H.E.A.T. indiánský běh!


Absolvované kurzy

Instruktor kondiční chůze, Specializace H.E.A.T. Program 

  • LEVEL 1 - 19.2.2017
  • LEVEL 2 - 14.5.2017
  • LEVEL 3 - 19.5.2019